• تهران، خيابان شهيد بهشتی، خيابان قائم مقام فراهانی، كوچه ميرزا حسنی، شماره 24

  • ورود کاربران
  • 9821-42515

عمل ترمیم پلک

عمل ترمیم پلک چیست؟

عمل ترمیم پلک (عمل ترمیم بلفاروپلاستی) نوعی روش جراحی است که برای اصلاح نتایج جراحی قبلی پلک انجام می شود. اگر قبلاً بلفاروپلاستی انجام داده اید و از نتایج آن راضی نیستید، ممکن است بخواهید عمل ترمیم پلک را انجام دهید. این عمل می تواند عیوب و شکل پلک ها را اصلاح کند.

در چه صورت می توان عمل ترمیم پلک را انجام داد؟

بسیاری از افراد به دلیل این که از نتایج اولیه عمل بلفاروپلاستی ناراضی هستند یا به خاطر اینکه جای زخم بعد از عمل هنوز قابل مشاهده است جراحی ترمیم پلک را انجام می دهند. یکی دیگر از دلایل انجام عمل ترمیم پلک زمانی است که نتایج جراحی اولیه به مرور زمان محو شده و پیری طبیعی به چهره برگشته است.

نحوه انجام عمل ترمیم پلک:

دو نوع عمل ترمیم پلک وجود دارد:

– نوع اول برای تجدید نظر در جراحی ترمیم پلک استفاده می شود، که در آن پوست یا چربی بیش از حد اضافی، باقی مانده است و بیمار از نتایج عمل راضی نیست. جراحی اصلاح پلک همچنین می تواند پتوز یا افتادگی پلک را اصلاح کند.

– نوع دوم جراحی اصلاح پلک، برای اصلاح جراحی پلکی که بیش از حد انجام شده است، استفاده می شود که در آن پوست یا چربی بیش از حد برداشته شده و ظاهری بدشکل یا غیرطبیعی به چشم ها می دهد که به نام اکتروپیون شناخته می شود.

مزایای عمل ترمیم پلک:

– ظاهری جوان تر

یکی از مهم ترین دلایلی که افراد به دنبال انجام ترمیم اصلاح پلک هستند، جوان تر به نظر رسیدن است. با افزایش سن، پوست پلک یکی از اولین مکان هایی است که به سرعت پیری را نشان می دهد. عمل اصلاح پلک می‌تواند راهی بسیار موثر برای درمان این مشکل باشد و ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر به فرد بدهد.

 

– افزایش اعتماد به نفس

اگر شما از ظاهر چشمان خود ناراضی هستید، انجام عمل جراحی پلک می تواند راه حلی برای شما باشد. بسیاری از افراد پس از انجام عمل و بعد از آن احساس شادی و اعتماد به نفس بیشتری می کنند.

 

– تصحیح اختلالات بینایی

در برخی از افراد، افتادگی پلک بالایی می‌تواند باعث مشکلات بینایی شود، زیرا پوست می‌تواند میدان بینایی را مسدود کند. جراحی اصلاح پلک علاوه بر اینکه یک عمل زیبایی است، برای کمک به رفع انسداد و بهبود بینایی نیز انجام می شود.