• تهران، خيابان شهيد بهشتی، خيابان قائم مقام فراهانی، كوچه ميرزا حسنی، شماره 24

  • ورود کاربران
  • 9821-42515

جراحی اسکلرال باکلینگ

همه چیز درباره جراحی اسکلرال باکلینگ چشم

اسکلرال باکلینگ، نوعی عمل جراحی است که برای درمان جدا شدگی شبکیه چشم انجام می شود. اسکلرا بافت سفید رنگ در اطراف چشم است. شبکیه چشم نیز یک لایه نازک در پشت چشم است که نور را جذب کرده و اطلاعات را به مغز منتقل می کند. هنگامی که یک قسمت از شبکیه از چشم جدا شود، جدایی شبکیه اتفاق می افتد. بنابراین بینایی فرد به طور کامل یا جزئی از بین می رود. در این شرایط، بیمار باید سریعا به چشم پزشک مراجعه کرده و برای درمان اقدام کند.

جراحی اسکلرال باکلینگ به چه منظور انجام میشود؟

جراحی اسکلرال باکلینگ برای درمان پارگی شبکیه (شرایطی که شبکیه به طور کامل از چشم جدا نمی شود اما قسمتی از آن پاره می شود) انجام می شود. جراحی اسکلرال باکلینگ یکی از گزینه هایی است که برای درمان جداشدگی شبکیه انجام می شود. از علائم جدا شدگی شبکیه این است که فرد مواد شناور یا لکه های نور در چشم خود می بیند. دید جانبی فرد نیز ممکن است به مرور کاهش یابد.

جراحی اسکلرال باکلینگ چگونه انجام میشود؟

در طی عمل، جراح قطعه ای بالشتک شکل از سیلیکون را به بخشی از شبکیه جدا شده در بخش سفید رنگ چشم وصل می کند. کاربرد این بالشتک این است که اسکلرا را به شبکیه پاره شده فشار دهد.

قبل از شروع هرچیزی جراح، شما را بیهوش می کند. در بعضی موارد ممکن است به هوش باشید و از طریق قطره یا تزریق بی حسی، چشم را بی حس کند. سپس یک برش کوچک بر روی اسکلرا (قسمت سفید چشم) ایجاد می کند. بالشتک را از طریق بخیه زدن به اطراف لایه بیرونی چشم متصل می کند. بالشتک اسکلرا را فشار می دهد و به شبکیه پاره شده کمک می کند تا بهبود یابد.

از دیگر علائم جدا شدگی شبکیه چشم:

برخی از نشانه های جداشدگی شبکیه که می تواند به عمل جراحی اسکلرال باکلینگ منجر شود:

– تاری دید

– برخی از افراد ممکن است لکه هایی در میدان دید خود داشته باشند

– میدان دید جانبی ممکن است به مرور کاهش یابد

– دیدن برخی لکه های شناور در میدان دید به طور ناگهانی

– دیدن لکه های نورانی در هر دو چشم یا تنها یک چشم