• تهران، خيابان شهيد بهشتی، خيابان قائم مقام فراهانی، كوچه ميرزا حسنی، شماره 24

 • ورود کاربران
 • 9821-42515

ابدومینوپلاستی (تامی تاک) چیست؟

ابدومینوپلاستی (تامی تاک) چیست؟

ابدومینوپلاستی که به نام تامی تاک هم شناخته می‌شود، یک عمل جراحی زیبایی است که به منظور بهبود شکل و ظاهر شکم و تقویت عضلات دیواره شکم انجام می‌شود. درواقع در این عمل جراحی پزشک پوست و چربی اضافی شکم را برمی‌دارد و ظاهری صاف به شکم می‌دهد.

اگرچه ممکن است لیپوساکشن را به همراه این جراحی برای از بین بردن چاقی شکم انتخاب کنید، اما ابدومینوپلاستی مانند لیپوساکشن نیست و با آن تفاوت دارد. چرا که هدف از لیپوساکشن فقط از بین بردن چربی است و در طی آن پوست شل یا عضلات شکمی ترمیم نمی شوند. حتی ممکن است که پوست، پس از لیپوساکشن به خوبی جمع نشود و به حالت اول بر نگردد اما در ابدومینوپلاستی شکل ظاهری شکم به طور کلی تغییر کرده و این ناحیه باریک تر و زیباتر می شود.

در عمل جراحی ابدومینوپلاستی، ناحیه ی شکم که به دلیل افزایش وزن یا از دست دادن وزن، بارداری و یا از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست، فرم اولیه ی خود را از دست داده، می تواند مجددا بافت سفت و متناسب خود را بازیابی کند. در این فرآیند چین های اضافی پوست و چربی های سرسخت خارج شده و در نتیجه زیبایی و جوانی به این ناحیه از بدن باز می گردد.

جراحی ابدومینوپلاستی با هدف از بین بردن چربی و پوست اضافی ناحیه تحتانی معده، زیر شکم، پایین پهلو ها و ناحیه کمر اندامی باریک تر و خوش فرم تر بوجود می آورد. در طی این جراحی همچنین عضله اصلی شکم و همینطور عضلات ضعیف یا جدا شده ای که در طی دوران بارداری کشیده شده یا از شکل افتاده اند، به حالت اول باز می گردند.

کاندید مناسب ابدومینوپلاستی:

 • این عمل جراحی هم برای زنان و هم برای مردان کاربرد دارد. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود شما چربی اضافی، ضعیف شدن خاصیت ارتجاعی پوست و یا ضعف در بافت همبند را در شکم خود تجربه کنید. این موارد عبارتند از:
  • تغییرات قابل توجه و اضافه وزن که در زمان بارداری رخ می‌دهد.
  • جراحی‌های شکم مثل عمل جراحی سزارین
  • تیپ بدن که به صورت ژنتیکی این مشکلات را داشته باشد.
  • افرادی که وزن بالایی داشته‌اند و در یک دوره وزن قابل توجهی را از دست داده‌اند.
  • شاخص توده بدنی بین ۳۰ تا ۳۵ داشته باشید.

  تامی تاک به راحتی می‌تواند پوست و چربی اضافه را از بین ببرد و عضلات شکم را سفت کند. همچنین کشیدن شکم، علائم کشش و پوست اضافی زیر شکم (زیر ناف) را از بین می‌برد. این عمل جراحی را می‌توان در ترکیب با سایر روش‌های زیبایی مثل جراحی سینه برای بانوان انجام داد و نتایج مطلوب‌تری را کسب کرد.

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می‌شود ؟

 • در طول عمل جراحی شکم معمولی، جراح برش‌هایی را برای برداشتن بیشتر پوست و چربی‌ها، در قسمت ناحیه تناسلی به شکل افقی و بیضی ایجاد می‌کند.در مرحله بعد عضلاتی که روی شکم قرار دارد، را با بخیه‌های دائمی سفت می‌کند. مقدار پوست اضافی برداشته شده، نوع عمل و طول برش ایجاد شده را مشخص می‌کند. برش بالای ناحیه تناسلی به هم بخیه می‌شود و تنها یک زخم باقی می‌ماند که در امتداد چین طبیعی شکم به وجود می‌آید و در خط بیکینی می‌افتد.جراح، پوست اطراف ناف را نیز تغییر می‌دهد. ناف از طریق یک برش کوچک بیرون آورده می‌شود و در موقعیت طبیعی خود بخیه می‌شود. در طول عمل ممکن است پزشک از آنتی بیوتیک‌ها برای کاهش خطر عفونت کمک بگیرد.