• تهران، خيابان شهيد بهشتی، خيابان قائم مقام فراهانی، كوچه ميرزا حسنی، شماره 24

  • ورود کاربران
  • 9821-42515

رینوپلاستی

عمل رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی نوعی جراحی بینی است که جراح در طی آن ساختار غضروف و یا استخوان بینی را برای اصلاح ظاهر آن تغییر می‌دهد. جراحی رینوپلاستی با اهداف زیر انجام میشود:

 

– تغییر در اندازه و زاویه بینی

– صاف کردن پل بینی

– تغییر شکل نوک بینی

– تغییر در اندازه سوراخ‌های بینی

– رفع افتادگی نوک بینی

– اصلاح برآمدی یا فرورفتگی‌های بینی

روند جراحی رینوپلاستی چگونه است؟

جراح بعد از ‌بیهوشی برش عمل را به‌ شکل باز یا بسته انجام میدهد. در برش باز جراح آزادی بیشتری برای تغییر در ساختار استخوان و غضروف بینی دارد.

بعد از انجام برش، جراح ساختار استخوان و غضروف را تغییر می‌دهد. گاهی ممکن است پزشک از غضروف گوش برای بهبود شکل و ساختار بینی استفاده کند و سپس بعد از انجام تغییرات لازم پوست را بخیه می‌کند.

به توصیه پزشکان باید تا چند هفته بعد از عمل رینوپلاستی، از انجام دادن کارهای زیر خودداری کنید:

– دویدن و فعالیت‌های بدنی سنگین

– فین کردن

– جویدن و خوردن مواد غذایی

– خندیدن یا گریه کردن شدید به ‌شکلی که عضلات صورت را حرکت دهد.

– عینک زدن

– قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید

 

تورم و قرمزی در اطراف بینی و چشم‌ها بعد از انجام عمل طبیعی است و با گذر زمان از بین می‌رود. می‌توان از کمپرس یخ برای کاهش قرمزی و تورم استفاده کرد.

 

برای خودداری از عوارض و مشکلات احتمالی به مدت دو هفته قبل و دو هفته بعد از عمل از مصرف مسکن‌هایی که ایبوپروفن یا آسپرین دارند، خودداری کنید. این داروها روند انعقاد خون را کند می‌کنند و باعث خونریزی بیشتر شما می‌شوند.

افراد سیگاری در درمان جراحی بینی با مشکلات بیشتری مواجه می‌شوند. سیگار روند بهبودی را کند می‌کند. نیکوتین رگ‌های خونی را منقبض می‌کند و در نتیجه اکسیژن و خون کمتری به بافت‌ها می‌رسد. ترک سیگار قبل و بعد از جراحی به روند بهبودی شما کمک می‌کند.